Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Muzykoterapia - czy muzyka może leczyć?

Książkowy blogasek

:: ksiazkowy ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Muzykoterapia - czy muzyka może leczyć?

O muzykoterapii słyszy się stosunkowo niewiele. Pomimo że wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż muzyka ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, niewielu tak naprawdę wykorzystuje ją do tego celu. Natomiast edukacja na temat poprawnego przeprowadzania muzykoterapii może pomóc w walce ze stresem czy zaburzeniami psychicznymi.

Muzykoterapia - dla kogo?

- dla osób doświadczających dużego stresu
- przy wzmożonym lub zmniejszonym poziomie aktywności
- przy bezsenności
- w leczeniu depresji, nerwicy i zaburzeń lękowych
- w celu pobudzenia weny i kreatywności

Cele muzykoterapii

W zależności od powodu, z jakiego decydujemy się na podjęcie muzykoterapii, jej założenia i cele mogą się od siebie różnić. Zazwyczaj jednak terapię tą stosuje się w celu wywołania konkretnych uczuć czy zachowań, co pomaga przy terapii poznawczo-behawioralnej. Ponadto odpowiednio zaplanowana muzykoterapia skutecznie zmniejsza poziom stresu i wycisza organizm albo wręcz przeciwnie - pobudza go do działania.

Badania wykazują, że słuchanie muzyki zmniejsza ryzyko wystąpienia ataków paniki i poprawia samopoczucie, dzięki czemu muzykoterapię często stosuje się w przypadku schorzeń psychicznych, kiedy to stanowi uzupełnienie dla psychoterapii. Znajduje ona swoje zastosowanie także w leczeniu uzależnień - osoby poddane muzykoterapii łatwiej i szybciej wychodzą z nałogów.


Głosuj (0)